Wkładka antykoncepcyjna GyneFix®

GyneFix w ofercie Swiss Medicus

W ofercie Swiss Medicus pojawił się nowy rodzaj długotrwałej antykoncepcji – niehormonalna wkładka wewnątrzmaciczna GyneFix! To rewolucyjne rozwiązanie w antykoncepcji kobiet, które nie zawiera hormonów – jest bezpieczne, skuteczne i uwalniające od stresu pamiętania o zażyciu tabletki czy naklejeniu plastra.

Swiss Medicus jest pierwszą placówką w Łodzi oferującą ten rodzaj antykoncepcji. Serdecznie zapraszamy pacjentki na konsultacje i zabiegi. Posiadamy przeszkolonych lekarzy, którzy odpowiedzą na każde pytanie i profesjonalnie przeprowadzą zabieg zakładania GyneFix. Zainteresowane tą formą antykoncepcji powinny być przede wszystkim kobiety, które jeszcze nie rodziły (to absolutna nowość!), jak i panie które mają dzieci.

Co to jest GyneFix?

To wewnątrzmaciczny miedziany środek antykoncepcyjny, który składa się z 4 lub 6 walcowatych miedzianych koralików mocowanych przez lekarza do mięśnia macicy za pomocą aplikatora. Uwalniane z systemu jony miedzi mają efekt plemnikobójczy.

Dlaczego polecamy ten rodzaj antykoncepcji?

 • Po pierwsze GyneFix jest bardzo skuteczny (skuteczność szacowana jest na 99%).
 • Po drugie jest długotrwały, jego działanie może trwać nawet do pięciu lat (GyneFix może być założony na 5 lat lub 3 lata).
 • Co więcej, GyneFix jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentki. Nie zwiększa ryzyka nowotworu piersi. Jego założenie nie wpływa na libido czy nie powoduje przyrostu wagi. Usunięcie systemu szybko przywraca płodność kobiety.
 • System GyneFix może być zakładany przez pacjentki, które palą papierosy, cierpią na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze lub żylną chorobę zakrzepowo-zatorową. Mogą go stosować kobiety nie kwalifikujące się do antykoncepcji hormonalnej, jak również pacjentki z obfitymi krwawieniami miesięcznymi i mięśniakami.
 • Wkładka GyneFix nie powoduje również dyskomfortu u partnera. Po założeniu wkładki GyneFix należy powstrzymać się od współżycia przez tydzień. Po tym czasie partner nie powinien odczuwać żadnego dyskomfortu.
 • GyneFix można nawet zakładać w trakcie cięcia cesarskiego, kobieta jest wtedy od razu zabezpieczona przed kolejną ciążą.
GyneFix i inne metody antykoncepcji
Wkładka antykoncepcyjna Gynefix

Jakie są przeciwwskazania do stosowania GyneFix?

 • uczulenie na miedź, stan zapalny pochwy,
 • zapalenie miednicy mniejszej,
 • niewyjaśnione krwawienia z dróg rodnych,
 • nieprawidłowy wynik cytologii szyjki macicy,
 • wady w budowie macicy, nieprawidłowości jamy macicy.

Czy zabieg zakładania GyneFix boli?

W trakcie zabiegu wprowadzania GyneFix mogą wystąpić niewielkie dolegliwości bólowe. Większość kobiet jednak znosi zabieg dobrze. Wkładkę zakłada się w znieczuleniu miejscowym szyjki macicy lignokainą. Na godzinę przed założeniem wkładki zaleca się przyjęcie 1 tabletki leku przeciwbólowego. To idealne rozwiązanie dla nowoczesnej kobiety biorącej odpowiedzialność za swoje zdrowie.

Jak wygląda zabieg aplikowania niehormonalnej wkładki GyneFix?

 • Pacjentka kierowana jest na badanie czystości pochwy oraz badania krwi potrzebne do zabiegu i zalecone przez lekarza.
 • Lekarz wykonuje badanie w celu ustalenia wielkości, położenia macicy oraz wykrycia jakichkolwiek oznak zakażeń dróg rodnych lub innych przeciwwskazań do założenia systemu GyneFix.
 • Do pochwy wprowadza wziernik w celu uwidocznienia szyjki macicy. Pochwa i szyjka macicy jest następnie dokładnie przemywana odpowiednim roztworem antyseptycznym.
 • Odpowiednimi narzędziami chirurgicznymi chwyta szyjkę macicy za jej przednią wargę i delikatnie ją  naciąga.
 • Do macicy wprowadza sondę maciczną w celu pomiaru głębokości i ostatecznego potwierdzenia kierunku jamy macicy oraz wykluczenia obecności poprzednio założonych domacicznych środków antykoncepcyjnych, które nie były usunięte oraz nieprawidłowości wewnątrz samej macicy takich jak przegrody, włókniakomięśniaki podśluzówkowe. Jeśli lekarz wykryje jakiekolwiek nieprawidłowości rozszerza kanał macicy. W trakcie tej czynności w razie potrzeby stosuje środki przeciwbólowe lub blokady okołoszyjkowej.
 • Ostatnim etapem zabiegu jest zamocowanie knota kotwiczącego do górnej ściany macicy co ma zapewnić pewne umocowanie wkładki wewnątrz macicy oraz zapobiec ewentualnym wypadnięciom.

Czy występują inne niepożądane efekty stosowania systemu GyneFix?

Kilka dni po założeniu wkładki może wystąpić niewielkie krwawienie. Nasilone krwawienia i plamienia zmniejszają się u większości kobiet już po krótkim okresie. Zdarzają się przypadki zakażenia macicy w pierwszych kilku tygodniach po aplikacji systemu. Dotychczas nie odnotowaliśmy przypadków zapalenia narządów miednicy mniejszej. W trakcie badań medycznych producenta nie stwierdzono ciąży pozamacicznej. Większość naszych Pacjentek nie czuła dyskomfortu czy bólu.

Ważne uwagi po zaaplikowaniu wkładki:

Jeśli występuje u Pań, którykolwiek z poniższych objawów, proszę bezzwłocznie skontaktować się z naszą placówką:

 • System poluzował się i grozi wypadnięciem
 • Podejrzewacie ciążę
 • Występują nietypowe lub silne ból w żołądku lub podbrzuszu
 • Utrzymuje się gorączka

Zabieg w Swiss Medicus wykonywany jest przez lek. med. Wojciecha Puto.

W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt pod numerami: 42 209 30 50 lub 609 074 074 w godzinach 8.00-20.00 od poniedziałku do piątku albo 24h/dobę przez e-Rejestrację online.

Cennik wkładek Gynefix:

Cena zawiera:
wkładkę Gynefix 5 letnią,
usługę założenia wkładki,
wizytę kontrolną po założeniu
CENA: 1350 zł

Mediraty:

Zabieg założenia niehormonalnej wkładki GyneFix w Centrum Medycznym Swiss Medicus możecie Państwo rozłożyć na niewielkie, dogodne miesięczne raty w systemie przygotowanym specjalnie dla branży medycznej – MEDIRATY! Zachęcamy do skorzystania z kalkulatora poniżej i kontaktu z nami. Nasz personel z chęcią odpowie na wszystkie nurtujące Państwa pytania.