Nici Vaginal Narrower (lifting pochwy i krocza)

Nici ginekologiczne - Vaginal Narrower w SWISS MEDICUS Łódź
Nici ginekologiczne – Vaginal Narrower w SWISS MEDICUS Łódź

Vaginal Narrower® to minimalnie inwazyjny zabieg plastyki krocza z użyciem nici liftingujących. Jest odpowiedzią na problemy kobiet, u których zmiany związane z wiekiem (w tym hormonalne) czy trudne porody drogą natury stały się przyczyną zwiększenia luźności pochwy. Osłabienie mięśni krocza wiąże się z dolegliwościami zdrowotnymi takimi jak częste infekcje, podrażnienia okolicy sromu czy otarcia, a także przekłada się na uczucie zbytniego luzu w trakcie stosunku seksualnego. Co za tym idzie, zmniejsza się satysfakcja ze współżycia – i to u obojga partnerów.

Ratunkiem w takich sytuacjach może być zabieg z zastosowaniem nici z serii Happy Lift, samowchłanialnych nici ginekologicznych przeznaczonych do minimalnie inwazyjnej plastyki krocza. Zabieg z ich użyciem jest praktycznie bezbolesny, a jego celem jest zwężenie wejścia do pochwy, jej lifting, a także przywrócenie mięśniom krocza pierwotnego napięcia. Polega na implantacji nici (często do uzyskania satysfakcjonującego efektu wystarczy użycie jednej nici), po której następuje intensywne namnażanie kolagenu.

Zabieg wykonuje lekarz po wcześniejszym badaniu ginekologicznym i odpowiedniej kwalifikacji. Trwa ok. 40 minut, a w jego trakcie nie wykorzystuje się skalpela. Jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym – nasiękowym (podskórnym). W zależności od stopnia problemu oraz intensyfikacji dolegliwości zakłada się 1 lub 2 rozpuszczalne nici. Posiadają ułożone w dwóch kierunkach haczyki, a ich zadaniem jest zwężenie wejścia do pochwy. Po zabiegu pacjentka może powrócić do codziennych obowiązków. Przez okres 1-2 tygodni należy zrezygnować ze współżycia.

Rezultaty zabiegu są natychmiastowe – poprawia się estetyka tkanek sromu i krocza, a wejście do pochwy ulega zwężeniu. Działanie nici jest długotrwałe – w miejscu implantacji nici obserwuje się efekty pobudzenia komórkowego i procesów odnowy biologicznej.

Nici Vaginal Narrower z serii Happy Lift
Nici Vaginal Narrower z serii Happy Lift

Wymagane badania:

  • Aktualny wynik cytologii (do 6 miesięcy)
  • Czystość pochwy (do 1 miesiąca)

Przeciwwskazania:

  • Nieprawidłowy wynik cytologii
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Miesiączka
  • Infekcje dróg rodnych
  • Uszkodzenia naskórka w okolicy zabiegowej
  • Choroby nowotworowe
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Cukrzyca

Planowanie urodzenia dziecka nie jest przeciwwskazaniem do założenia nici.

Wskazania:

Zabieg zaleca się kobietom odczuwającym dyskomfort w postaci zbyt luźnego wejścia do pochwy, uskarżającym się na spadek satysfakcji z pożycia seksualnego oraz obserwującym zmniejszenie napięcia mięśni okolic krocza. To propozycja również dla kobiet, które pragną uniknąć inwazyjnej operacji chirurgicznej wymagającej znieczulenia ogólnego.

Pięknie o intymności - Nici Vaginal Narrower Happy Lift
Pięknie o intymności – Nici Vaginal Narrower Happy Lift