Echo Serca Łódź – Echokardiografia

Echo serca czyli Echokardiografia jest to bezinwazyjna metoda diagnostyki serca z wykorzystaniem aparatu USG i specjalnie dedykowanej głowicy ultrasonograficznej. Stąd czasem można spotkać się także z nazwą ultrasonokardiografia.

Kardiolog, echo serca Łódź, usg serca Łódź
Kardiolog, leczenie chorób serca w Centrum Medycznym Swiss Medicus
Echo serca w Centrum Medycznym Swiss Medicus
Echo serca w Centrum Medycznym Swiss Medicus

Lekarz z wykorzystaniem dedykowanej do tego rodzaju badań sondy ultradźwiękowej i specjalistycznego oprogramowanie aparatu USG bada serce wykorzystując ultradźwięki. Badanie obrazuje strukturę serca, jego ruchy (pot. bicie serca) ale przede wszystkim jakość pracy serca. Wszelkie nieprawidłowości jak np. wady anatomiczne serca mogą być z łatwością wykryte a pacjent poddany dalszemu leczeniu.

Badanie pozwala na wykrycie wad serca w tym w działaniu zastawek i komór serca a nawet nowotworów mięśnia sercowego. Diagnostyka z wykorzystaniem badania echokardiograficznego wykrywa także nieprawidłowości w funkcjonowaniu sztucznych zastawek serca po operacji. Jest to także jedno z podstawowych badań, które umożliwia diagnostykę niedokrwienia, które nieleczone, może skutkować nawet zawałem mięśnia sercowego.

Aby poddać się badaniu echo serca nie jest wymagane żadne przygotowanie. Podczas badania pacjent kładzie się na boku z odsłoniętą klatką piersiową, a lekarz z wykorzystaniem żelu ultrasonograficznego oraz głowicy kardiologicznej USG wykonuje badanie. Badanie trwa ok. 60 min., jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne.

Po wykonaniu ECHO SERCA zalecamy umówić się na wizytę do lekarza kardiologa.

W badaniu wykorzystywane jest nowoczesne i doskonale obrazujące urządzenie marki Toshiba.