Metoda Pillar – leczenie chrapania i bezdechów sennych

Nowoczesna i skuteczna metoda leczenia chrapania metodą Pillar

Procedura Pillar to metoda leczenia chrapania stworzona specjalnie dla ludzi:

  • Doświadczających chrapania spowodowanego luźnym podniebieniem miękkim
  • Z łagodnym lub umiarkowanym bezdechem sennym (OSA)

Zabieg kolumnowania w leczeniu chrapania i bezdechu śródsennego

Procedura Pillar - leczenie bezdechów sennych i chrapania w Centrum Medycznym Swiss Medicus
Procedura Pillar – leczenie bezdechów sennych i chrapania w Centrum Medycznym Swiss Medicus

Badania pokazują, że obecnie prawie 70% Polaków i Polek cierpi na zaburzenia snu spowodowane chrapaniem lub bezdechami sennymi. Anomalia ta nie tylko wpływa na komfort snu bliskich osób ale przede wszystkim na samych nich samych. Wielu pacjentom tradycyjne metody nie przyniosły efektów.

Dla takich właśnie pacjentów stworzono Procedurę Pillar®, która jest na tyle prosta, że można go wykonać w warunkach ambulatoryjnych. Ta minimalnie inwazyjna terapia leczenia chrapania i bezdechów sennych wykonywana jest na podniebieniu miękkim i polega na umieszczeniu w nim trzech niewielkich implantów wykonanych z poliestru. Z biegiem czasu, implanty – wzmocnione naturalnym zwłóknieniem otaczających tkanek – wzmacniają podparcie podniebienia miękkiego i podtrzymują je. Dzięki temu osłabiają się drgania tkanek miękkich, co z kolei powoduje zmniejszenie lub całkowitą eliminację chrapania czy bezdechów śródsennych.

Co ważne, pacjent powraca do normalnej diety i aktywności już tego samego dnia. Zabieg ze 100% skutecznością przeprowadzono już u ponad 45 tysięcy pacjentów z całego świata.

Umów wizytę u naszego specjalisty z zakresu procedury Pillar

Loading...