Labioplastyka (zmniejszanie warg sromowych mniejszych)

Labioplastyka czyli plastyka warg sromowych mniejszych przy użyciu lasera ginekologicznego
Labioplastyka czyli plastyka warg sromowych mniejszych

Głównym zadaniem warg sromowych mniejszych i większych jest ochrona narządów płciowych. Nierzadko jednak nie spełniają swojej funkcji, co więcej – przysparzają kobiecie bólu, utrudniając normalne funkcjonowanie. Dzieje się tak, gdy wargi sromowe mniejsze są przerośnięte bądź asymetryczne. W skrajnych sytuacjach mogą przyczyniać się do problemów z uprawianiem sportu, a nawet z chodzeniem (otarcia, urazy). Przerośnięte wargi sromowe mogą utrudniać zachowanie prawidłowej higieny intymnej, doprowadzać do częstych infekcji, ograniczać w wyborze bielizny, a także z powodu bólu i wstydu blokować kobietę w kontaktach seksualnych.

Wargi sromowe z problemem przerostu bądź asymetrii można dziś skorygować dzięki zabiegowi labioplastyki (plastyki warg sromowych). W Swiss Medicus przeprowadza się go przy pomocy lasera ginekologicznego w technologii lasera frakcyjnego S-CO2 DANA, a wykonują go lekarze specjaliści, którzy odbyli odpowiednie kursy i otrzymali certyfikaty.

Efekty labioplastyki laserem ginekologicznym Dana
Efekty labioplastyki laserem ginekologicznym Dana

Kwalifikacji do labioplastyki dokonuje lekarz specjalista. Zabieg trwa około 60 minut. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym w postaci kremu Emla i znieczulenia nasiękowego.

Wymagane badania:

Aktualny wynik cytologii

Przeciwwskazania:

  • Nieprawidłowy wynik cytologii
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Choroby nowotworowe
  • Infekcje pochwy i sromu
  • Uszkodzenia naskórka w okolicy zabiegowej

Inne zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego możecie Państwo przeczytać: tutaj