Laser frakcyjny CO2 Dana

Laser frakcyjny CO2 Dana

Laser frakcyjny CODana to nowoczesny system laserowy. Dzięki kilku różnym końcówkom jest wielofunkcyjny – wykorzystuje się go w ginekologii estetycznej czy dermatologii estetycznej. Jest szybki, skuteczny, a zarazem bezpieczny i delikatny, dzięki czemu można go stosować podczas zabiegów na wrażliwych miejscach intymnych. Efektywność urządzenia potwierdzają badania kliniczne, a także ultrasonograficzne i histologiczne, co wyróżnia go na tle pozostałych obecnych na rynku laserów.

Zabiegi wykonywane przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 cechują się krótkim czasem trwania (pacjentka spędza na fotelu od kilku do kilkunastu minut) oraz minimalną inwazyjnością. Są bezbolesne – w ich trakcie odczuwane jest ciepło w miejscu działania lasera. Ponadto są całkowicie bezpieczne. Proces regeneracji tkanek przebiega o wiele szybciej dzięki zastosowaniu terapii punktowej, polegającej na skupianiu energii lasera na wybranych miejscach ścianek pochwy. W rezultacie wiązka lasera oddziałuje tylko na kilka procent tkanki.

W trakcie procedur ginekologicznych urządzenie jest wprowadzane do pochwy przy pomocy specjalnej końcówki systemu skanującego. Jego technologia zapewnia bezpieczeństwo i bezbolesność zabiegu. Terapia systemem laserowym Dana wyróżnia się brakiem krwawienia, co jest zasługą oddziaływania termicznego na tkankę i doprowadzenia do jej koagulacji (krzepnięcia).

Leczenie przy użyciu lasera polega na odpowiednim modelowaniu ścianek pochwy i stymulowaniu regeneracji tkanki. W rezultacie zabiegu kolagen zaczyna się intensywnie namnażać, powstają kolejne nowe włókna, co ma odzwierciedlenie w poprawie stanu ścianek pochwy – stają się wyraźnie mocniejsze. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może opuścić gabinet i powrócić do codziennych czynności.

Terapia z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 Dana przynosi widoczne efekty zarówno w zabiegach ginekologii estetycznej, jak i dermatologii estetycznej. Stosujemy system do zabiegów takich jak:

Laser frakcyjny CO2 Dana
Laser frakcyjny CO2 Dana

W obrębie ginekologii estetycznej:

W obrębie dermatologii estetycznej:

  • Redukcja rozstępów
  • Redukcja blizn potrądzikowych
  • Usuwanie blizn pourazowych
  • Usuwanie blizn pooperacyjnych

Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego CO2 Dana przeprowadzają wyłącznie lekarze, którzy odbyli odpowiednie specjalistyczne szkolenia i posiadają certyfikaty potwierdzające ich uprawnienia. Leczeniu mogą poddać się wszystkie osoby w dobrym stanie zdrowia. Wiek nie jest ograniczeniem. Do zabiegu kwalifikuje lekarz specjalista.

Pacjentki chcące przystąpić do zabiegów ginekologicznych muszą uzyskać dobry wynik cytologii. Najczęściej decydują się na nie kobiety z problemem nietrzymania moczu, po porodach, z dolegliwościami okresu menopauzalnego, a także panie mające kompleksy z powodu wyglądu swoich okolic intymnych oraz niezadowolone z jakości współżycia seksualnego.