Test harmony - prenatalny test Harmony Łódź, ul. Franciszkańska 104/112
Test harmony Łódź

Test prenatalny HARMONY

To badanie prenatalne nowej generacji pozwalający ocenić ryzyko wystąpienia zaburzeń chromosomowych, takich jak zespół Downa, Pataua, Edwardsa. Ponadto umożliwia określenie płci płodu oraz analizę stanu chromosomów płci (X,Y).

Test Harmony informacje
Dokładność i jakość testu Harmony

 

Co to jest test HARMONY?

Badanie genetyczne Harmony jest nieinwazyjnym testem opracowanym w Stanach Zjednoczonych, pozwalającym na analizę pozakomórkowego DNA (cfDNA) z krwi matki.
Samo badanie jest bardzo proste i polega na pobraniu krwi matki i wysłaniu próbki do laboratorium w USA. Czas oczekiwania na wynik to 2 tygodnie. Jest to całkowita nowość na polskim rynku.

Co wykrywa test HARMONY?

Badanie ma na celu wykrycie 3 najczęstszych wad genetycznych płodu:

  • Zespołu Downa (trisomia 21), czyli upośledzenia umysłowego, wad serca oraz innych dysfunkcji.
  • Zespołu Edwardsa (trisomia 18) wiąże się głównie z wysokim ryzykiem poronienia. U dzieci urodzonych z zespołem Edwardsa mogą występować różne wady wrodzone oraz bardzo ograniczona długość życia do nawet 1 miesiąca.
  • Zespołu Pataua (trisomia 13), który wiąże się z wysokim ryzykiem poronienia, a u dzieci które rodzą się z zespołem Pataua mogą występować ciężkie, wrodzone wady serca oraz inne dysfunkcje. Przeżywalność dzieci z zespołem Patau rzadko sięga 1 roku.

Co jeszcze daje test HARMONY?

Badanie pozwala przeanalizować chromosomy X i Y uzyskując informację o płci płodu oraz o zaburzeniach liczby chromosomów płci (X0, XXX, XXY, XYY, XXYY).

Kto może się poddać testowi HARMONY?

Wszystkie kobiety w co najmniej 10. tygodniu ciąży pojedynczej lub bliźniaczej, pochodzącej z zapłodnienia naturalnego lub in vitro. Nie mogą z niego skorzystać pacjentki w ciąży mnogiej z większą liczbą zarodków niż 2.

Kto szczególnie powinien poddać się testowi HARMONY?

Na test HARMONY powinny zdecydować się kobiety:

  • Wszystkie kobiety, które chcą wykluczyć zespół Downa u dziecka
  • ciężarne powyżej 35 roku życia obawiające się diagnostyki inwazyjnej
  • ciężarne z nieprawidłowym wynikiem testu przesiewowego (USG genetyczne + test PAPPA) obawiające się diagnostyki inwazyjnej
  • ciężarne mające przeciwwskazania do wykonania diagnostyki genetycznej, np. ciąża zagrożona poronieniem, przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych, choroby zakaźne matki (WZW B, HIV)
  • ciężarne w ciąży uzyskanej w wyniku długotrwałego leczenia niepłodności, włącznie z zapłodnieniem in vitro

Czy test HARMONY jest wiarygodny?

Wynik testu można traktować za bardzo wiarygodny. W badaniach klinicznych na grupie ponad 6000 kobiet przy pomocy testu HARMONY wykryto: 231 z 232 płodów z trisomią 21, 103 na 105 płodów z trisomią 18 oraz 8 na 10 płodów z trisomią 13.

Jak sfinansować badanie?

Badanie prenatalne – test Harmony możecie Państwo rozłożyć na niewielkie, dogodne miesięczne raty w systemie przygotowanym specjalnie dla branży medycznej – MEDIRATY! Zachęcamy do skorzystania z kalkulatora poniżej i kontaktu z nami. Nasz personel z chęcią odpowie na wszystkie nurtujące Państwa pytania.

Więcej informacji w broszurze:

Broszura testu prenatalnego Harmony
Broszura informacyjna testu Harmony