Chirurgia ogólny i chirurg onkolog – jak w Łodzi to tylko w Swiss Medicus

Chirurg Łódź, chirurgia onkologiczna w Swiss Medicus

Chirurgia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem operacyjnym. Myśląc chirurg mamy na myśli zazwyczaj chirurga ogólnego. Taki lekarz specjalista zajmuje się poważnymi zabiegami operacyjnymi jak i ambulatoryjnymi jak np. opracowanie ran po poważanych skaleczeniach, głębokich ranach. Ponadto pomoże przy różnego rodzaju zmianach ropnych – nacięcia zmian ropnych. Skutecznie i bezboleśnie usunie wrastający paznokieć u ręki czy nogi. Chirurg w Swiss Medicus w Łodzi umiejętnie zaopatrzy także odleżyny i oparzenia.

chirurg ogólny, chirurg onkolog, zdejmowanie paznokcia Łódź
Chirurg ogólny i chirurg onkolog w Swiss Medicus

Walcząc z alkoholizmem w Swiss Medicus chirurdzy z powodzeniem wykonują zabiegi wszywek z leku Disulfiram WZF inaczej zwanym Esperalem.

Ponadto chirurg onkolog w Swiss Medicus oprócz zwykłych konsultacji chirurgicznych zajmuje się takimi zabiegami jak usuwanie tłuszczaka z szyciem warstwowym, usuwanie kaszaka z płukaniem rany i szyciem warstwowym. Ponadto skutecznie wykona zabieg usunięcia brodawki łojotokowej metodą tradycyjną bądź metodą elektrokoagulacji.

W obszarze chirurgii onkologicznej w lekarz może usunąć także znamiona barwnikowe czy inne zmiany podejrzane zmiany skórne czy podejrzane o czerniaka bądź nowotwór skóry. Zabiegi wykonywane są zarówno w obrębie całego ciała bądź w obrębie głowy i szyi. W Swiss Medicus dermatolog ściśle współpracuje z chirurgami i pomaga diagnozować wykonując dermatoskopię podejrzanej zmiany skórnej oraz kieruje na zabieg jego usunięcia

Wszystkie usunięte zmiany skórne zarówno te podejrzane jak i te niegroźne wysyłane są później do laboratorium w celu wykonania badania histopatologicznego aby ostatecznie wykluczyć czerniaka bądź nowotwór skóry.

Zakres usług i zabiegów chirurgicznych w Swiss Medicus:

  • dermatochirurgia (usuwanie zmian skórnych, kaszaków)
  • różnego rodzaju nacięcia ropni
  • usuwanie paznokci
  • zmiana opatrunku, zdjęcie szwów, zaopatrywanie i szycie ran
  • diagnostyka i leczenie chorób jelita grubego i odbytu (rektoskopia)
  • USG Doppler naczyń krwionośnych, naczyń szyjnych. (Więcej o diagnostyce USG w tym Doppler przeczytać możecie Państwo tutaj)

Nasi specjaliści:

lek. med. Jarosław Jaśniewski
Rejestracja: 42 209 30 50, 609 074 074

REJESTRACJA ONLINE

Loading...