Co to jest Disulfiram / Esperal? Łódź – gdzie można wykonać zabieg?
Disulfiram WZF jest preparatem, który stosowany jest od lat w leczeniu uzależnień od alkoholu. Wcześniej, do 2003 r., funkcjonował pod nazwą Esperal. Jego zadaniem jest wywołanie natychmiastowej abstynencji alkoholowej, która może potrwać do 10 miesięcy. Disulfiram wpływa na sposób metabolizmu alkoholu etylowego w organizmie pacjenta – hamuje działanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej. Wszywanie Disulfiramu jest tzw. metodą awersyjną leczenia alkoholizmu. U pacjenta, który zdecydował się na Disulfiram, potęguje się lęk przed konsekwencjami picia alkoholu. Stosowanie Esperalu wymaga zgody pacjenta i obowiązkowo odbywa się pod kontrolą lekarza.
Jak działa?
W okresie leczenia Disulfiramem obowiązuje zakaz spożywania wszelkich napojów alkoholowych. Zadaniem leku jest zablokowanie rozkładu alkoholu, a konkretnie jednego z pierwszych metabolitów alkoholu etylowego, czyli aldehydu octowego. Nagromadzenie tego związku w organizmie powoduje efekty zbliżone do popularnego kaca, z tym, że zdecydowanie mocniejsze i groźniejsze dla zdrowia i życia pacjenta. Możemy do nich zaliczyć: nudności, wymioty, zawroty głowy, uczucie gorąca czy tachykardia, czyli przyspieszone bicie serca. Objawy te mogą być trwać nawet do kilkunastu godzin.
Umów się na zabieg:
Telefonicznie:
42 209 30 50 lub 609 074 074
Jak przygotować się do zabiegu wszycia Esperalu?
Preparat Disulfiram może być stosowany wyłącznie po podpisaniu przez pacjenta zgody na zabieg. Wcześniej pacjent zostaje poinformowany o zagrożeniach związanych ze spożyciem alkoholu w trakcie stosowania preparatu. Pacjent powinien mieć przy sobie dowód osobisty do podpisania oświadczenia zgody na zabieg. Całość procedury trwa ok. 10 min i pacjent gotowy jest do zabiegu.
Jakie są ceny pakietów wszycia Esperalu w Łodzi?
|
|
|
---|
Przeciwwskazaniami do zabiegu są:
- stan nietrzeźwości (pacjent musi zachować trzeźwość 24–48 h przed planowanym zabiegiem),
- ciąża i karmienie piersią,
- zażywanie leków przeciwzakrzepowych (24 godziny),
- nadwrażliwość na disulfiram, tiokarbaminiany,
- niewydolność serca,
- niewydolność obwodowa krążenia,
- przebyty zawał serca i choroba niedokrwienna serca,
- zapalenie zarostowe tętnic,
- nadciśnienie tętnicze,
- zapalenie wielonerwowe,
- zapalenie nerwu wzrokowego,
- wcześniejsze próby samobójcze, czy zaburzenia psychiczne.
Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?
Zabieg wykonywany jest na miejscu w Centrum Medycznym SWISS MEDICUS w Łodzi. Tabletki Esperal zaszywa się pacjentowi domięśniowo najczęściej w okolicy pośladków. Lekarz chirurg nacina skórę na odcinku ok 5-10 mm i umieszcza tabletki w mięśniu na głębokości ok. 6-7 cm. Liczba tabletek zależy od masy pacjenta, przy czym najczęściej przyjmuje się zasadę 1 tabletka na każde 10 kg wagi pacjenta. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.
Czas zabiegu to około 15 minut.