VagiTight HIFU – intymne ultradźwięki dla komfortu każdej kobiety

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu urządzeniem VagiTight HIFU?

VagiTight HIFU intymne ultradźwięki w Łodzi w Swiss Medicus
VagiTight HIFU intymne ultradźwięki w Łodzi w Swiss Medicus

Coraz częstszym problemem u kobiet niezależnie od wieku są problemy z Wysiłkowym Nietrzymaniem Moczu (WNM) czy VRL (ang. Vaginal Relaxation Syndrome) czyli Zespołem Rozluźnienia Pochwy (ZRP). Obie przypadłości to narastający problem wśród kobiet, który wpływa na obniżenie jakości ich życia, poczucie własnej wartości, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do depresji.
Dolegliwości powyższe mogą pojawić się w wyniku przebytych ciąż, naturalnych porodów, ogólnego starzenia się organizmu czy też okresu menopauzy i pomenopauzalnego. Przyczynami mogą być również choroby ogólne takie jak np. chroniczny kaszel czy astma, nadwaga, podnoszenie ciężkich przedmiotów czy zaparcia. Co warte zauważenia, nawet zbyt intensywne uprawianie sportów może prowadzić do nietrzymania moczu czy rozluźnienia mięśni pochwy. Utrata elastyczności pochwy i osłabienie mięśni dna miednicy (tzw. mięśni Kegla) oczywiście zdecydowanie zmniejsza także doznania seksualne.
Na pomoc kobietom borykającym się z powyższymi problemami współczesna medycyna przygotowała VagiTight HIFU (ang. High-Intensity Focused Ultrasound) – Fale ultradźwiękowe o wysokiej intensywności. Urządzenie VagiTight HIFU to obecnie jedno z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych systemów tego rodzaju w ginekologii estetycznej. Rozwiązania tam zastosowane dotychczas można było spotkać tylko w sprzęcie do leczenia zaawansowanego. Działanie urządzenia polega na wytworzeniu fal ultradźwiękowych, które oddziałują na głębsze warstwy ścian pochwy – od 3 mm do 4,5 mm, dzięki temu mogą dotrzeć one aż do tkanki mięśniowej. Powodują one stymulację odbudowy kolagenu nie uszkadzając przy tym śluzówki pochwy. Mięśnie pochwy stają się mocniejsze, elastyczniejsze a doznania pacjentek w trakcie współżycia ulegają zdecydowanej poprawie.

Zabieg poprzedza wizyta kwalifikacyjna w trakcie której możliwe jest wykonania badania cytologicznego.

W trakcie zabiegu, który trwa do 40 minut lekarz wprowadza do pochwy najpierw głowicę systemu VagiTight HIFU, która emituje ultradźwięki i oddziałuje na tkankę łączna i mięśniową na głębokości 4,5 mm a potem głowicę, która emituje fale ultradźwiękowe na głębokość 3 mm.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • VRL (Vaginal Relaxation Syndrome) czyli Zespół Rozluźnionej Pochwy (po ciążach czy porodach)
 • Wysiłkowe Nietrzymanie Moczu I i II stopnia
 • Utrata elastyczności pochwy
 • Zmniejszenie satysfakcji z życia seksualnego
 • Odmładzanie wnętrza pochwy

ZABIEG jest:

 • Bezpieczny (praktycznie jak podczas badania USG)
 • Bezbolesny, więc nie wymaga znieczulenia (czasem może wywoływać przejściowy dyskomfort, tkliwość i uczucie ciepła w rejonie zabiegowym)
 • Bezkrwawy
 • Nie uszkadza śluzówki pochwy

ZALECENIA I UWAGI PO ZABIEGU:

 • może wystąpić przejściowy obrzęk leczonych okolic, uczucie pieczenia i dyskomfort (do 1-2 dni maksymalnie)
 • nie powinno się stosować irygacji, globulek przeciwzapalnych, nawilżających ani zawierających probiotyki
 • powrót do uprawiania sportów (fitness, pływanie, jazda na rowerze itp.) zaleca się w dniu następnym
 • należy powstrzymać się od uprawiania stosunków płciowych przez około 7 dni
 • powrót do zajęć codziennych może nastąpić natychmiast po zabiegu
 • pacjentkom planującym stosowanie wypełniaczy w okolicach pochwy i warg sromowych zalecamy zabieg z użyciem HIFU VagiTight przed wstrzyknięciem kwasu hialuronowego

EFEKTY ZABIEGU VAGITIGHT HIFU

Efekty zabiegu VagiTight HIFU w Centrum Medycznym Swiss Medicus
Efekty zabiegu VagiTight HIFU

Tuż po zabiegu można już można zaobserwować zwężenie pochwy, ale jest to wynik jej obrzęku spowodowanego działaniem fal ultradźwiękowych urządzenia HIFU VagiTight. Trwałe efekty rozwijają się powoli w wyniku naturalnej regeneracji tkanek poddanych działaniu fal i następują po ok. 4-8 tygodni. Pełna dobudowa włókien kolagenowych zachodzi jeszcze przez 6-8 miesięcy.

Ile zabiegów jest zalecane:

 1. Kobiety w wieku 28-35 lat po przebyciu jednej ciąży – zazwyczaj 1 zabieg
 2. Kobiety w wieku 35-55 lat zalecane jest wykonanie 2-3 zabiegów w odstępach 5-6 tygodniowych.

Doskonałym uzupełnieniem terapii urządzeniem VagiTight HIFU są także zabiegi laserowe, o którym można przeczytać więcej tutaj.

Aktualny cennik zabiegów przy użyciu urządzenia VagiTight HIFU jest dostępny tutaj.