Korekcja blizn poporodowych

Korekcja blizn poporodowych laserem frakcyjnym CO2 w Swiss Medicus.
Korekcja blizn poporodowych laserem frakcyjnym CO2 w Swiss Medicus.

Bez względu na to, czy poród odbył się siłami natury, czy poprzez cesarskie cięcie, prócz radości z pojawienia się na świecie nowego członka rodziny świeżo upieczonej mamie pozostaje zazwyczaj nieestetyczna blizna. Na szczęście medycyna zapewnia dziś kobietom możliwość usunięcia bądź zminimalizowania jej widoczności na tyle, by nie stała się źródłem kompleksów i nie ograniczała matek w żadnej dziedzinie życia. Dzięki nowoczesnej technologii systemu laserowego Dana poród nie musi się już wiązać z koniecznością pogodzenia się z blizną – czy to na podbrzuszu, czy na kroczu. W trakcie laseroterapii blizny stają się o wiele mniej widoczne.

Korekcja blizn poporodowych laserem frakcyjnym CO2 Dana jest przeprowadzana wyłącznie przez lekarzy specjalistów posiadających odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu kobiety, które zdecydują się na zabieg, mają gwarancję jego bezpieczeństwa. W zależności od wielkości blizny ilość zabiegów, jakie należy wykonać, ustala się indywidualnie z każdą pacjentką.

Przed zabiegiem pacjentka spotyka się z lekarzem ginekologiem, by w trakcie wizyty przejść kwalifikację. Przy braku przeciwwskazań może poddać się korekcji. Zabieg trwa około 20 minut, a przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym.

Wymagane badania:

Brak

Przeciwwskazania:

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Choroby nowotworowe
  • Infekcje skóry
  • Uszkodzenia naskórka w okolicy zabiegowej

Inne zabiegi z użyciem lasera ginekologicznego Dana możecie Państwo przeczytać: tutaj