Nasi lekarze

Nasi specjaliści:

CHIRURG

lek. med. Marta Muszewska w Centrum Medycznym Swiss Medicus
lek. med. Marta Muszewska

Lek. Marta Muszewska ukończyła studia na kierunku lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i w 2022 roku zdała egzamin specjalizacyjny w zakresie chirurgii ogólnej. Na co dzień pracuje w Klinice Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej WWCOiT im. M. Kopernika w Łodzi. Dodatkowo podjęła studia doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności biorąc udział w konferencjach, szkoleniach i kursach. Posiada m.in. doświadczenie w dermatochirurgii, plastyce wałów około paznokciowych, implantacji disulfiramu w problemie alkoholowym.

Specjalizuje się takich zabiegach jak:

 • Wycinanie znamion barwnikowych, brodawek łojotokowych, kaszaków i tłuszczaków – całe ciało oprócz twarzy
 • Resekcja paznokcia / usunięcie paznokcia – w przypadku wrastającego paznokcia lub zniszczenia płytki (pourazowego lub w przebiegu zakażeń – np. grzybicy)
 • Zaopatrywanie ran kłutych, tłuczonych, ciętych, szarpanych, oparzeniowych
 • Nacinanie i drenowanie stanów ropnych – zropiałe kaszaki, zropiałe torbiele włosowe, czyraki, ropnie (choć tu preferuje się znieczulenie ogólne krótkotrwałe, więc nie zawsze można to w Przychodni zrobić)
 • Pobranie wycinka zmiany podejrzanej o nowotwór
 • Leczenie ran przewlekłych, opieka nad ranami pooperacyjnymi, leczenie zakażeń w obrębie ran.

CHOROBY TARCZYCY, ENDOKRYNOLOGIA, CHOROBY WEWNĘTRZNE

Lek. Małgorzata Śliwińska-Puto
Lek. Małgorzata Śliwińska-Puto

W 1981 r. ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi i od 32 lat pracuje w swoim zawodzie, początkowo jako internista a od 22 lat zatrudniona w Oddziale Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu na stanowisku starszego asystenta, gdzie głównie zajmuje się pełną diagnostyką tarczycy (USG, scyntygrafia, biopsja cienkoigłowa guzków tarczycy) oraz leczeniem chorób tarczycy (w tym jodem promieniotwórczym raków tarczycy oraz nadczynności tarczycy). Posiada duże doświadczenie w tym zakresie.

BADANIA KIEROWCÓW, CHOROBY WEWNĘTRZNE

ikona-twarz-kobieta
lek. med. Aleksandra Kupczak-Frątczak

Specjalista chorób wewnętrznych. Przyjmuje pacjentów jako lekarz pierwszego kontaktu.  Dodatkowo przeprowadza badania kierowców dla kategori A i B.

DERMATOLOGIA i WENEROLOGIA

 

MEDYCYNA ESTETYCZNA

GINEKOLOGIA, POŁOŻNICTWO

Lek. Wojciech Puto
Lek. Wojciech Puto

specjalista II stopnia położnictwa i ginekologii. Studia ukończył w Łódzkiej Akademii Medycznej w 1981 r. I stopień specjalizacji uzyskał w 1986 r., a II stopień zdobył w 1991 r. Od 1990 r. pracuje w Szpitalu im. Jordana w Łodzi. Był także zastępcą Ordynatora Oddziału Ginekologicznego Szpitala.

Posiada certyfikat poświadczający umiejętność aplikacji wkładki Gynefix.

Odbył szkolenie z zakresu labioplastyki, plastyki krocza i rewitalizacji pochwy laserem frakcyjnym S-CO2 DANA

 

Certyfikat MonaLisa Touch - lek. Wojciech Puto
Certyfikat MonaLisa Touch – lek. Wojciech Puto

Certyfikat Vaginal Narrower - lek. Wojciech Puto
Certyfikat Vaginal Narrower – lek. Wojciech Puto

Certyfikat Ginekologia Plastyczna - lek. Wojciech Puto
Certyfikat Ginekologia Plastyczna – lek. Wojciech Puto

Certyfikat GYNEFIX dla lek. Wojciecha Puto
Certyfikat GYNEFIX dla lek. Wojciecha Puto

Certyfikat Neauvia - lek. Wojciech Puto
Certyfikat Neauvia – lek. Wojciech Puto

lek. Agata Kassassir-Ćwiklak
lek. Agata Kassassir-Ćwiklak

Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2015 r. Pracuje w Klinice Perinatologii Szpitala im. Pirogowa (dawny szpital im. Madurowicza) w Łodzi. Wcześniej, w latach 2009-2015, pracowała w Klinice Ginekologii i Onkologii Ginekologicznej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki (ICZMP) oraz Klinice Ginekologii i Menopauzy ICZMP. W swojej działalności medycznej specjalizuje się m. in. w prowadzeniu ciąży patologicznych, niepowodzeń ciążowych, zaburzeniach miesiączkowania, menopauzie, nietrzymaniu moczu, chorobach szyjki macicy, niewydolności szyjki macicy, nadżerek szyjki macicy, endometriozie. W Swiss Medicus wykonuje także USG ginekologiczne, USG ciążowe oraz USG piersi

Certyfikat MonaLisa Touch – Agata Kassassir
Certyfikat MonaLisa Touch – Agata Kassassir

Certyfikat USG lek. Agata Kassassir-Ćwiklak
Certyfikat USG lek. Agata Kassassir-Ćwiklak

KARDIOLOGIA

LARYNGOLOGIA

Lek. Marcin Kubiak
Laryngolog lek. Marcin Kubiak w Swiss Medicus

asystent w Klinice Chirurgii Nowotworów Głowy i Szyi II Katedry Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Oddziału Laryngologii Onkologicznej Regionalnego Ośrodka Onkologicznego przy WSS im. Kopernika w Łodzi. Specjalizant w dziedzinie otorynolaryngologii. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem operacyjnym uporczywego chrapania i obturacyjnego zespołu bezdechów sennych, szczególnie z zastosowaniem koblacji. Powyższe zagadnienia stanowią tematykę pisanej przez niego pracy doktorskiej. Ponadto interesuje się diagnozowaniem i leczeniem chirurgicznym nowotworów ślinianek, jak również laserochirurgią krtani. W Klinice zajmuje się także pracą dydaktyczną oraz naukową, jest uczestnikiem oraz współautorem prac prezentowanych na zjazdach i konferencjach krajowych oraz zagranicznych.

Certyfikat MonaLisa Touch – Marcin Kubiak
Certyfikat MonaLisa Touch – Marcin Kubiak

Certyfikat z koblacji - lek. Marcin Kubiak
Certyfikat z koblacji – lek. Marcin Kubiak

MEDYCYNA PRACY, LECZENIE ZAWROTÓW GŁOWY (NEUROTOOLOGIA)

dr n. med. Ewa Zamysłowska-Szmytke
dr n. med. Ewa Zamysłowska-Szmytke

Internista, specjalista medycyny pracy, od 1998 roku adiunkt w Centrum Leczenia Zaburzeń Głosu i Słuchu a następnie w Klinice Audiologii i Foniatrii Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. Od powrotu z Anglii w 2005 roku do chwili obecnej zajmuje się zagadnieniami związanymi z diagnostyką i leczeniem zawrotów głowy. Zorganizowała i nadzoruje Pracownię Oceny Zaburzeń Równowagi, wprowadziła testy dla oceny ośrodkowych zaburzeń mowy ((Central) Auditory Processing). Zagadnienia te były przedmiotem jej habilitacji

NEUROLOGIA

Lek. Grzegorz Nabiałczyk
Lek. Grzegorz Nabiałczyk

Specjalista neurolog. Zastępca ordynatora Oddziału Neurologii w szpitalu im. Błogosławionego Ojca Rafała Chylińskiego w Łodzi w Łagiewnikach. Absolwent łódzkiej Akademii Medycznej. Wcześniej pracował w Oddziale Neurologii w szpitalu im. Dr J. Babińskiego. W leczeniu chorób układu nerwowego stosuje również od 25 lat zabiegi akupunktury. Wieloletni przewodniczący Komisji Rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Akupunktury.

ORTOPEDIA

Lek. Iga Woźniak
Lek. Iga Woźniak

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Szkolenie specjalizacyjne z zakresu Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu odbyła w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. W 2020 r. uzyskała tytuł specjalisty w tej dziedzinie. Aktualnie pracuje w Oddziale Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej WSS. im. M. Skłodowskiej – Curie w Zgierzu.

PSYCHIATRIA

UROLOGIA

Lek. Jarosław Bobiński
Lek. Jarosław Bobiński

Jest specjalistą urologiem FEBU (Fellow of European Board of Urology). Na co dzień pracuje jako starszy asystent na Oddziale Urologii Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W 2010 roku obronił pracę doktorską dotyczącą leczenia raka pęcherza moczowego. Jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Urologii. Swoją wiedzę ciągle poszerza uczestnicząc w zjazdach krajowych jak i zagranicznych. Szczególnie interesuje się onkologią urologiczną. Zajmuje się również leczeni zaburzeń erekcji oraz przedwczesnego wytrysku.

W ramach pracy na oddziale urologii szpitala MSWiA w Łodzi wykonuje zabiegi techniką laparoskopową w tym m.in.: prostatektomia radykalna, limfadenektomia miednicza w przypadku wskazań, wycięcie nerki (nefrektomia), usunięcie guza z nerki (NSS), cystektomia radykalna (usunięcie pęcherza moczowego w przypadku naciekania mięśniówki pęcherza) z odprowadzeniem moczu dobranym odpowiednio do zaawansowania choroby (wstawka jelitowa, pęcherz jelitowy), żylaki powrózka nasiennego, usunięcie torbieli nerki.

Ponadto w Oddziale wykonuje także zabiegi w przypadku łagodnych schorzeń urologicznych m.in. takich jak kamica układu moczowego – endoskopowe kruszenie złogów w moczowodzie, pęcherzu moczowym oraz nerce (URS, RIRS), łagodny rozrost stercza – przezcewkowa elektroresekcja gruczolaka stercza TURP.

W ramach pracy w Centrum Medycznym Swiss Medicus wykonuje także takie zabiegi urologiczne jak:

 • obrzezanie
 • plastyka krótkiego wędzidełka
 • laserowe usuwanie kłykcin kończystych
 • usuwanie kaszaków moszny lub skóry prącia

DIETETYKA

Dietetyk Katarzyna Soczyna w Swiss Medicus
Dietetyk Katarzyna Soczyna

Pani mgr Katarzyna Soczyna – ukończyła studia podyplomowe Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu z zakresu dietetyki  oraz szereg szkoleń, kursów i webinarów.  W ramach konsultacji zapewniamy doradztwo dietetyczne wraz z analizą składu ciała,  naukę zmian nawyków żywieniowych, ułożenie planu żywieniowego z uwzględnieniem ewentualnych chorób i nietolerancji, preferencji kulinarnych oraz możliwości czasowych Pacjenta.

Zakres doradztwa:

 • skuteczne i zdrowe odchudzanie
 • żywienie dzieci i młodzieży
 • żywienie kobiet w ciąży
 • żywienie osób z nietolerancjami pokarmowymi
 • dietoterapia chorób: Hashimoto, Insulinooporność, niedoczynności lub nadczynności tarczycy, dny moczanowej,  zespół policystycznych jajników, SIBO
 • zaburzenia hormonalne i alergie
 • niedowaga
 • żywienie sportowców
 • poradnictwa żywieniowe on-line
 • żywienie po zabiegach bariatrycznych
 • analiza wyników badań laboratoryjnych
 • analiza składu ciała wykonana na profesjonalnym -medycznym analizatorze