Nasi lekarze

Nasi specjaliści:

CHIRURGIA

ikona-twarz-mezczyzna
lek. med. Jarosław Jaśniewski

specjalista chirurgii ogólnej. Pracuje w Miejskim Centrum Medycznym im. dr Karola Jonschera w Łodzi

Specjalizuje się takich zabiegach jak:

  • Wycinanie znamion barwnikowych, brodawek łojotokowych, kaszaków i tłuszczaków – całe ciało oprócz twarzy
  • Resekcja paznokcia / usunięcie paznokcia – w przypadku wrastającego paznokcia lub zniszczenia płytki (pourazowego lub w przebiegu zakażeń – np. grzybicy)
  • Zaopatrywanie ran kłutych, tłuczonych, ciętych, szarpanych, oparzeniowych
  • Nacinanie i drenowanie stanów ropnych – zropiałe kaszaki, zropiałe torbiele włosowe, czyraki, ropnie (choć tu preferuje się znieczulenie ogólne krótkotrwałe, więc nie zawsze można to w Przychodni zrobić)
  • Pobranie wycinka zmiany podejrzanej o nowotwór
  • Leczenie ran przewlekłych, opieka nad ranami pooperacyjnymi, leczenie zakażeń w obrębie ran.

CHOROBY TARCZYCY, ENDOKRYNOLOGIA, CHOROBY WEWNĘTRZNE

Lek. Małgorzata Śliwińska-Puto
Lek. Małgorzata Śliwińska-Puto

W 1981 r. ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi i od 32 lat pracuje w swoim zawodzie, początkowo jako internista a od 22 lat zatrudniona w Oddziale Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu na stanowisku starszego asystenta, gdzie głównie zajmuje się pełną diagnostyką tarczycy (USG, scyntygrafia, biopsja cienkoigłowa guzków tarczycy) oraz leczeniem chorób tarczycy (w tym jodem promieniotwórczym raków tarczycy oraz nadczynności tarczycy). Posiada duże doświadczenie w tym zakresie.

BADANIA KIEROWCÓW, CHOROBY WEWNĘTRZNE

ikona-twarz-kobieta
lek. med. Aleksandra Kupczak-Frątczak

specjalista chorób wewnętrznych. Przyjmuje pacjentów jako lekarz pierwszego kontaktu

DERMATOLOGIA i WENEROLOGIA

lek. Monika Koper

Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Na co dzień pracuje w Klinice Dermatologii i Wenerologii USK im. WAM-CSW w Łodzi, gdzie odbywa szkolenie specjalizacyjne. Zdobywane doświadczenie zawodowe stale uzupełnia poprzez udział w sympozjach naukowo-szkoleniowych i kursach oraz studiowaniu fachowej literatury.

lek. Monika Koper - Certyfikat z dermatologii
lek. Monika Koper – Certyfikat z dermatologii

lek. Monika Koper - Certyfikat konferencja
lek. Monika Koper – Certyfikat konferencja

lek. Monika Koper - Certyfikat z dermatologii 2015
lek. Monika Koper – Certyfikat z dermatologii 2015

MEDYCYNA ESTETYCZNA

lek. Joanna Prażanowska w Centrum Medycznym Swiss Medicus
lek. Joanna Prażanowska

Lekarz dentysta z wieloletnim stażem. W 1994 ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi i uzyskała tytuł lekarza stomatologa. W 1998 r. uzyskała pierwszy stopień specjalizacji ze stomatologii ogólnej a 6 lat później, w 2004 r., drugi stopień ze stomatologii zachowawczej z endodoncją.
W ostatnich latach ukończyła szereg szkoleń i kursów z zakresu medycyny estetycznej m.in.: Akademia Medycyny Estetycznej AMT w Warszawie czy organizowanych przez marki Filorga, Neauvia, MIS, Fenice. Chętnie i na bieżąco uczestniczy także w konferencjach medycznych podnoszących jej kwalifikacje zawodowe.
Szczególnym zamiłowaniem darzy medycynę estetyczną. Ponadto jej zainteresowania skupiają się także wokół zdrowego żywienia, sportu i podróży.
Język niemiecki zna w stopniu zaawansowanym oraz angielski w stopniu komunikatywnym.
W Centrum Medycznym Swiss Medicus wykonuje zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w tym m.in. zabiegi laserowe, zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, nici wchłanialnych czy z użyciem botoksu.

lek. dent. Joanna Prażanowska Aesth Medic Trainings
lek. dent. Joanna Prażanowska AMT

lek. dent. Joanna Prażanowska NEAUVIA LIPS ACADEMY
lek. dent. Joanna Prażanowska NEAUVIA LIPS ACADEMY

lek. dent. Joanna Prażanowska CONTOUR ACADEMY
lek. dent. Joanna Prażanowska CONTOUR ACADEMY

lek. dent. Joanna Prażanowska NEAUVIA NOSE ACADEMY
lek. dent. Joanna Prażanowska NEAUVIA NOSE ACADEMY

lek. dent. Joanna Prażanowska FENICE CERTYFIKAT
lek. dent. Joanna Prażanowska FENICE CERTYFIKAT

lek. dent. Joanna Prażanowska ART FILLER
lek. dent. Joanna Prażanowska ART FILLER

lek. dent. Joanna Prażanowska PTMEiAA
lek. dent. Joanna Prażanowska PTMEiAA

GINEKOLOGIA, POŁOŻNICTWO

Lek. Wojciech Puto
Lek. Wojciech Puto

specjalista II stopnia położnictwa i ginekologii. Studia ukończył w Łódzkiej Akademii Medycznej w 1981 r. I stopień specjalizacji uzyskał w 1986 r., a II stopień zdobył w 1991 r. Od 1990 r. pracuje w Szpitalu im. Jordana w Łodzi. Był także zastępcą Ordynatora Oddziału Ginekologicznego Szpitala.

Posiada certyfikat poświadczający umiejętność aplikacji wkładki Gynefix.

Odbył szkolenie z zakresu labioplastyki, plastyki krocza i rewitalizacji pochwy laserem frakcyjnym S-CO2 DANA

 

Certyfikat MonaLisa Touch - lek. Wojciech Puto
Certyfikat MonaLisa Touch – lek. Wojciech Puto

Certyfikat Vaginal Narrower - lek. Wojciech Puto
Certyfikat Vaginal Narrower – lek. Wojciech Puto

Certyfikat Ginekologia Plastyczna - lek. Wojciech Puto
Certyfikat Ginekologia Plastyczna – lek. Wojciech Puto

Certyfikat GYNEFIX dla lek. Wojciecha Puto
Certyfikat GYNEFIX dla lek. Wojciecha Puto

Certyfikat Neauvia - lek. Wojciech Puto
Certyfikat Neauvia – lek. Wojciech Puto

lek. Agata Kassassir-Ćwiklak
lek. Agata Kassassir-Ćwiklak

Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2015 r. Pracuje w Klinice Perinatologii Szpitala im. Pirogowa (dawny szpital im. Madurowicza) w Łodzi. Wcześniej, w latach 2009-2015, pracowała w Klinice Ginekologii i Onkologii Ginekologicznej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki (ICZMP) oraz Klinice Ginekologii i Menopauzy ICZMP. W swojej działalności medycznej specjalizuje się m. in. w prowadzeniu ciąży patologicznych, niepowodzeń ciążowych, zaburzeniach miesiączkowania, menopauzie, nietrzymaniu moczu, chorobach szyjki macicy, niewydolności szyjki macicy, nadżerek szyjki macicy, endometriozie. W Swiss Medicus wykonuje także USG ginekologiczne, USG ciążowe oraz USG piersi

Certyfikat MonaLisa Touch – Agata Kassassir
Certyfikat MonaLisa Touch – Agata Kassassir

Certyfikat USG lek. Agata Kassassir-Ćwiklak
Certyfikat USG lek. Agata Kassassir-Ćwiklak

KARDIOLOGIA

LARYNGOLOGIA

Lek. Marcin Kubiak
Laryngolog lek. Marcin Kubiak w Swiss Medicus

asystent w Klinice Chirurgii Nowotworów Głowy i Szyi II Katedry Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Oddziału Laryngologii Onkologicznej Regionalnego Ośrodka Onkologicznego przy WSS im. Kopernika w Łodzi. Specjalizant w dziedzinie otorynolaryngologii. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem operacyjnym uporczywego chrapania i obturacyjnego zespołu bezdechów sennych, szczególnie z zastosowaniem koblacji. Powyższe zagadnienia stanowią tematykę pisanej przez niego pracy doktorskiej. Ponadto interesuje się diagnozowaniem i leczeniem chirurgicznym nowotworów ślinianek, jak również laserochirurgią krtani. W Klinice zajmuje się także pracą dydaktyczną oraz naukową, jest uczestnikiem oraz współautorem prac prezentowanych na zjazdach i konferencjach krajowych oraz zagranicznych.

Certyfikat MonaLisa Touch – Marcin Kubiak
Certyfikat MonaLisa Touch – Marcin Kubiak

Certyfikat z koblacji - lek. Marcin Kubiak
Certyfikat z koblacji – lek. Marcin Kubiak

MEDYCYNA PRACY, LECZENIE ZAWROTÓW GŁOWY (NEUROTOOLOGIA)

dr n. med. Ewa Zamysłowska-Szmytke
dr n. med. Ewa Zamysłowska-Szmytke

Internista, specjalista medycyny pracy, od 1998 roku adiunkt w Centrum Leczenia Zaburzeń Głosu i Słuchu a następnie w Klinice Audiologii i Foniatrii Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. Od powrotu z Anglii w 2005 roku do chwili obecnej zajmuje się zagadnieniami związanymi z diagnostyką i leczeniem zawrotów głowy. Zorganizowała i nadzoruje Pracownię Oceny Zaburzeń Równowagi, wprowadziła testy dla oceny ośrodkowych zaburzeń mowy ((Central) Auditory Processing). Zagadnienia te były przedmiotem jej habilitacji

NEUROLOGIA

Lek. Grzegorz Nabiałczyk
Lek. Grzegorz Nabiałczyk

specjalista neurolog. Zastępca ordynatora Oddziału Neurologii w szpitalu im. Błogosławionego Ojca Rafała Chylińskiego w Łodzi w Łagiewnikach. Absolwent łódzkiej Akademii Medycznej. Wcześniej pracował w Oddziale Neurologii w szpitalu im. Dr J. Babińskiego. W leczeniu chorób układu nerwowego stosuje również od 25 lat zabiegi akupunktury. Wieloletni przewodniczący Komisji Rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Akupunktury.

ORTOPEDIA

PSYCHIATRIA

ikona-twarz-kobieta
lek. med. Anna Szeffer-Nowakowska

specjalista psychiatrii, pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu na oddziale psychiatrii

UROLOGIA

Lek. Jarosław Bobiński
Lek. Jarosław Bobiński

Jest specjalistą urologiem FEBU (Fellow of European Board of Urology). Na co dzień pracuje jako starszy asystent na Oddziale Urologii Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W 2010 roku obronił pracę doktorską dotyczącą leczenia raka pęcherza moczowego. Jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Urologii. Swoją wiedzę ciągle poszerza uczestnicząc w zjazdach krajowych jak i zagranicznych. Szczególnie interesuje się onkologią urologiczną. Zajmuje się również leczeni zaburzeń erekcji oraz przedwczesnego wytrysku.

W ramach pracy na oddziale urologii szpitala MSWiA w Łodzi wykonuje zabiegi techniką laparoskopową w tym m.in.: prostatektomia radykalna, limfadenektomia miednicza w przypadku wskazań, wycięcie nerki (nefrektomia), usunięcie guza z nerki (NSS), cystektomia radykalna (usunięcie pęcherza moczowego w przypadku naciekania mięśniówki pęcherza) z odprowadzeniem moczu dobranym odpowiednio do zaawansowania choroby (wstawka jelitowa, pęcherz jelitowy), żylaki powrózka nasiennego, usunięcie torbieli nerki.

Ponadto w Oddziale wykonuje także zabiegi w przypadku łagodnych schorzeń urologicznych m.in. takich jak kamica układu moczowego – endoskopowe kruszenie złogów w moczowodzie, pęcherzu moczowym oraz nerce (URS, RIRS), łagodny rozrost stercza – przezcewkowa elektroresekcja gruczolaka stercza TURP.

W ramach pracy w Centrum Medycznym Swiss Medicus wykonuje także takie zabiegi urologiczne jak:

  • obrzezanie
  • plastyka krótkiego wędzidełka
  • laserowe usuwanie kłykcin kończystych
  • usuwanie kaszaków moszny lub skóry prącia

BADANIE ŻYWEJ KROPLI KRWI

Małgorzata Czarnecka-Jakobiuk
Małgorzata Czarnecka-Jakobiuk

Dietetyk. Studia podyplomowe z zakresu dietetyki ukończyła w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. W 2015 r. ukończyła kurs zakończony otrzymaniem certyfikatu z mikroskopowej analizy żywej kropli krwi w jasnym polu widzenia. Ponadto ukończyła także szkolenie zielarsko-medyczne w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych. Jej pasje to propagowanie i stosowanie zdrowego stylu życia oraz ziołolecznictwo.

Certyfikat - analiza żywej kropli krwi
Certyfikat – analiza żywej kropli krwi

Certyfikat - dietetyka
Certyfikat – dietetyka

Certyfikat - ziołolecznictwo
Certyfikat – ziołolecznictwo

PSYCHOLOGIA, DIETETYKA

Agnieszka-Kaszynska-Kaczkan-dietetyk
Agnieszka Kaszyńska-Kaczkan

Psychodietetyk, propagatorka zdrowego stylu życia i żywienia. Ukończyła studia podyplomowe “Dietetyka i Zarządzanie Jakością Żywienia” na WSW w Warszawie. Jest członkiem Towarzystwa Psychodietetyki z ramienia Instytutu Psychodietetyki we Wrocławiu. W 2015 r. ukończyła kurs na Akademii Dietetyki w Łodzi oraz kurs Dietetyki sportowej. Jest także menedżerem gastronomi oraz specjalistą ds. organizacji imprez masowych.

Obserwując narastający problem otyłości oraz chorób dieto zależnych takich jak cukrzyca czy nadciśnienie, które także dotknęły jej najbliższych postanowiła zająć się propagowaniem myślenia o tym co i jak wpływa na nasz organizm.

Certyfikat - Podstawowy kurs dietetyki
Podstawowy kurs dietetyki

Świadectwo dietetyka i zarządzanie jakością żywienia
Świadectwo dietetyka i zarządzanie jakością żywienia

Certyfikat - psychodietetyka w praktyce
Psychodietetyka w praktyce

Dietetyka i suplementacja w sporcie w Swiss Medicus
Dietetyka i suplementacja w sporcie.