Rewitalizacja pochwy i warg sromowych

Rewitalizacja pochwy i warg sromowych

Z upływem lat srom traci sprężystość i jędrność, zmniejsza się stopień nawilżenia pochwy, pojawia się także problem jej suchości i uczucia zbytniego luzu. Z dolegliwościami tego rodzaju borykają się nie tylko kobiety w okresie menopauzy i pomenopauzalnym, lecz również młodsze, po porodach siłami natury. Obserwowane czynniki wpływają na ich zdrowie, przyczyniając się do zwiększenia częstotliwości występowania otarć oraz infekcji. Pogarszają jakość współżycia seksualnego i – co się z tym bezpośrednio wiąże – zaniżają samoocenę kobiety.

Rewitalizacja pochwy lub rewitalizacja warg sromowych laserem CO2
Rewitalizacja pochwy lub rewitalizacja warg sromowych laserem CO2

Dzięki rewitalizacji pochwy i sromu przeprowadzonej z użyciem lasera frakcyjnego CO2 można dziś zapomnieć o tych problemach. W przypadku rewitalizacji pochwy wykorzystuje się specjalną końcówkę urządzenia. Zabieg polega na odpowiednim wymodelowaniu błony śluzowej ścian pochwy, w wyniku czego następuje intensywna regeneracja tkanek. Powstają nowe włókna kolagenowe, wzmacniając ścianki i przywracając im pierwotną sprężystość. Przy rewitalizacji sromu wiązka lasera wywołuje obkurczenie warg sromowych, ujędrniając je i wyraźnie odmładzając. W rezultacie stają się bardziej elastyczne i sprężyste.

Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego przeprowadzają lekarze specjaliści posiadający certyfikaty potwierdzające ukończenie przez nich odpowiednich szkoleń.

Kwalifikacja do zabiegu ma miejsce w trakcie wizyty poprzedzającej laseroterapię. Dokonuje jej lekarz ginekolog. Zabieg trwa około 30 minut. W przypadku rewitalizacji sromu stosuje się znieczulenie miejscowe w postaci kremu Emla.

Wymagane badania:

  • Aktualny wynik cytologii (do 6 miesięcy)
  • Czystość pochwy (do miesiąca)

Przeciwwskazania:

  • Nieprawidłowy wynik cytologii
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Choroby nowotworowe
  • Infekcje pochwy i sromu
  • Uszkodzenia naskórka w okolicy zabiegowej

Inne zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego możecie Państwo przeczytać: tutaj