Alergolog, Łódź i okolice miasta

Diagnozowaniem i leczeniem schorzeń alergicznych, czyli nieprawidłowej reakcji organizmu na alergeny zajmuje się alergolog. Łódź, jak każde duże miasto narażone jest na zdecydowanie większą ilość alergenów niż małe miejscowości. Alergeny to substancje pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, a także związki chemiczne (np. leki). Reakcja organizmu na kontakt z alergenem może być różna. Czasem jest niewielka, objawiająca się przez świąd czy łzawienie oczu, czasami silniejsza – duszność, obrzęk twarzy a dość rzadko taka, która zagraża bezpośrednio życiu. Choroby alergiczne mogą dotyczyć przewodu pokarmowego (alergia pokarmowa), skóry (atopowe zapalenie skóry, pokrzywki), górnych dróg oddechowych (katar sienny) czy dolnych dróg oddechowych (astma). Nie we wszystkich tych chorobach udaje się udowodnić rolę konkretnych alergenów, a czasami przyczyny choroby są nieznane (np. astma niealergiczna).

Alergologia w Centrum Medycznym Swiss Medicus w Łodzi
Lekarz alergolog w Centrum Medycznym Swiss Medicus

W Centrum Medycznym Swiss Medicus w Łodzi alergię rozpoznaje się na podstawie informacji uzyskanych od pacjenta na temat występowania dolegliwości i badania przedmiotowego (np. ocenę zmian na skórze lub objawów osłuchowych). Nasz specjalista alergolog stawia diagnozę również w oparciu o badania dodatkowe, których zakres zawsze zależy od stwierdzanych wcześniej przez niego zmian. Czasami konieczne jest badanie spirometryczne, testy skórne, a czasami badanie krwi pozwalające określić liczbę granulocytów kwasochłonnych, badanie stężenia całkowitego IgE (immunoglobulina E) lub badanie na obecność przeciwciał IgE.

W Centrum Medycznym Swiss Medicus specjalista w zakresie alergologii przeprowadzi badania konieczne do rozpoznania choroby, zaplanuje leczenie a we wszystkich sytuacjach wyjaśni celowość zleconych badań i działanie przepisanych leków. W naszym Centrum Medycznym z powodzeniem wykonacie Państwo takie badania jak i procedury jak:

  • testy alergiczne (zarówno testy alergiczne skórne jak i wykonywane z surowicy – Panel pokarmowy – 3 rodzaje)
  • terapię odczulającą katar sienny i astmę alergiczną,
  • wykrywanie i terapię skazy białkowej,
  • wykrywanie i leczenie alergii pokarmowych.

Rejestracja: 42 209 30 50, 609 074 074